Yoğun İstek Üzerine phpsorunu.com-2011 Teması Satışta

Merhaba arkadaşlar, phpsorunu.com 2011 temasıyla sizlerin karşısındayım. Temayı yapmama bir kıvılcım etki etti desem farklı olmaz hani. Neyse işte Google’da gezerken bir siteye girdim ve Ücretsiz Blog PSD’si yazıyordu ve bayağı da güzeldi. Hemen yorumlarını okumaya koyuldum ve herkesin PSD’nin WordPress’e dökülmesi istekleri en çok dikkatimi çekenler oldu. Bende o günün ardından çevirsem mi diye düşünürken aman ya çevir gitsin zaten güzel tasarım hiç olmasa kullanırım dedim ve Emrah Demirağ’ın tasarımı bu şekilde HTML+CSS+JQUERY+WORDPRESS ‘e döküverdim. İşin açıkçası baya zamanımı aldı ve yorucu oldu. Fakat ortaya güzel bir ürün çıktığını düşünüyorum.

Yoğun istek üzerine temayı çok düşük bir fiyata satarak herkese kullanıma açmayı düşündüm. Temayı almak isteyenler ister yorum sayfasından, ister iletişim sayfasından benimle iletişime geçerek temayı satın alabilirler. 

[ad#orta]
Temanın Satış Fiyatı : 25 TL

Ek Olarak Kurulum İsteyen Olursa : 5 TL (Kurulum ve kullanım sayfamızda anlatılmıştır.)

Demo Adresi : www.phpsorunu.com

Tema Kullanımı : Tema tek domaine lisanslanacaktır. Yani tek domain kullanımlıktır.

Şimdi de temanın özelliklerinden bahsetmek istiyorum. Aslında o kadar çok özelliği var ki hangisinden başlasam bilemedim. İlk olarak kısa bir özet geçeyim ardından da ayrıntılara ineriz.

 • Temanın yönetim panelinden reklam ve sosyal ağlar gibi ilgili alanlara kendi reklam kodunuzu veya sosyal ağ kullanıcı adınızı yazarak kolayca kullanabiliyorsunuz.
 • Temada ayrıca belirtmek isterim ki yeterli miktarda reklam alanı da bulunmaktadır.
 • Görsellik açısından beyaz ve gri tonlarını da göz yormayacak şekilde kullandım.
 • Thumbnail alan desteklemektedir.
 • Yazıdaki özel alan olarak thumb varsa onu yazının küçük resmi olarak kullanır.
 • Eğer thumb yoksa yazıdaki ilk resimi küçük resim olarak kullanır.
 • Jquery ile tab menüler görsellik açısından güzel gösteriyor.
 • Hem sabit hem de dinamik sidebarı bulunmaktadır.
 • Sayfanın alt alanınki Selamını gönder bölümünden de kullanıcılar size rahatça ulaşabilirler.
 • Kendisinin güzel bir yorum sayfası bulunmaktadır.

Sanırsam bu kadar özet yeter… En iyisi sayfanın üstünden altına doğru özelliklerini anlatayım.

İlk olarak header’den başlayalım.

Günün tarihini gösteren bir alan.

Web siteye ait sayfalar hemen tarihin yanında listeleniyor.

Toplam kategori,makale ve yorum sayısı yine bu alanda sergilenmektedir.

Sol tarafta bir logo ve sağ tarafta ise 468×60 reklam alanı.(Tema yönetim panelinden istediğiniz reklam kodunu koyabilirisiniz.)

Bunların hemen altında ise header’in son elemanı olarak menüler kısımı bulunuyor ve burada da kategoriler listeleniyor.

Şimdi ise sidebar’a geçelim.

Başlangıçta güzel bir arama bölümü.

Sonrasında 300×250 reklam alanı.(Tema yönetim panelinden istediğiniz reklam kodunu koyabilirisiniz.)

Onun hemen altında ise 4 adet 125×125 reklam alanı bölümü bulunmakta. (Tema yönetim panelinden istediğiniz reklam kodunu koyabilirisiniz.)

Bundan sonra ise Jquery ile yapılmış tabmenü bulunuyor. Burada Popüler yazılar, Son yazılar ve Son yorumlara yer veriliyor.

Yazılardan haberiniz olsun diye alan ise google’nin sağlamış olduğu feedburner hizmetinden faydalanmanızı sağlıyor. (Tema yönetim panelinden feedburner kullanıcı adınız yazarak sitenize uygun hale getirebiliyorsunuz.)

Yine aynı şekilde Jquery tabmenü ile Tavsiye siteler ve Arşiv’e yer veriliyor.

Bunlardan sonra ise dinamik olan sidebar alanı başlıyor Burada iki tür sidebar bulunmaktadır. Bunlardan birisi çift kolunlu diğeri de tek kolonlu yapıdadır. İstediğiniz elemanları admin panelinden bileşenler sürüklenerek kullanılabilir.

Yine en altta 300×250 reklam alanı. (Tema yönetim panelinden istediğiniz reklam kodunu koyabilirisiniz.)

Kısaca index alanından bahsetmek gerekirse…

Şık bir içerik listeleme kısımı temada göze çarpıyor.

Yazılarınıza more tagı eklendiği yerden yazı kesiliyor ve yazı ile bilgiler gösteriliyor.

Ana sayfada ve tekil sayfalarda resim göstermek isterim diye thumbnail alan kullandım. İstediğiniz resimi yazı eklerken Öne Çıkan Görseli Belirle diyerek resimi seçer ve ana sayfada şık bir görünüme kavuşabilirsiniz. Resimlerin 623×162 boyuntunda olması görünümü güzelleştirecektir.

Bir ek özellik olarak yazıların okunma sayısı da gösterilmektedir. Bunun için de wp-postviews eklentisi kullanılmıştır ve tema klasörü içindeki eklentiler klasöründe mevcuttur.

Ana sayfada yazıların hemen bitiminden sonra yani sayfalamadan hemen önce 468×60 reklam alanı bulunmaktadır.(Tema yönetim panelinden istediğiniz reklam kodunu koyabilirisiniz.)

Çok şık bir sayfalama görüntüsü bulunmaktadır. Bunun için wp-pagenavi eklentisi kullanmalısınız ve eklenti ayarlarını resimdeki gibi ayarlamalısınız.

Şimdi de footer’i anlatalım.

Footerin hemen üst tarafında twitter son mesajınızı çeken ve takipçi sayınızı gösteren bağlantılar bulunmaktadır. Twitter kullanıcı adını tema panelinden girmeniz yeterli olacaktır.

Bunun hemen altında sol tarafta ise Ne İş Yapar Bu Çocuk? alanı bulunmaktadır. Bu alanı bileşenlerden footersol tarafına aşağıdaki resimdeki gibi ekleyerek kullanabilirsiniz.

Bunu altındaki soysal logoların linklerini ise tema yönetim panelinde değiştirerek kullanabilirsiniz.

Footerin sağ tarafında ise Selamını Gönder diye bir alan bulunmaktadır. Bu alan yapılırken Contant Form 7 eklentisi kullanılmıştır. Yeni bir iletişim formunu aşağıdaki gibi oluşturup daha sonra bu form kodunu bileşenler kısımına sagfooter alanına ikinci resimdeki gibi eklerseniz kullanıma hazır hale gelmiş olacaktır.

Tekil sayfaya gelecek olursak

Tekil sayfada en üstte sitenin hangi alanında bulunduğunuzu belirten bir alan bulunmaktadır.

Onun hemen altında ilgili yazı bulunmakta ve yazıya ait bilgiler, sonrasında da içerik listelenmektedir.

Yazı bitiminde yazar hakkında küçük bir bilgi listelenmektedir. Bu bilgiler wordpressten çekilmektedir. Bilgileriniz wordpress kullanıcı profil sayfanızdan değiştirebilirsiniz.

Bunun hemen sonrasında ise en fazla 5 adet ilgili yazılar resimli olarak gösterilmektedir.

Onun altında ise bir reklam alanı daha bulunmaktadır. 468×60 reklam alanı.(Tema yönetim panelinden istediğiniz reklam kodunu koyabilirisiniz.)

Eee bundan sonrası malüm. Yazıya ait yorumlar varsa onlar listelenmekte ve sonrasında da yorum yazma paneli…

Temanın Satış Fiyatı 25 TL

Ek Olarak Kurulum İsteyen Olursa : 5 TL (Kurulum ve kullanım sayfamızda anlatılmıştır.)

Demo Adresi : www.phpsorunu.com

Tema Kullanımı : Tema tek domaine lisanslanacaktır. Yani tek domain kullanımlıktır.

“Yoğun İstek Üzerine phpsorunu.com-2011 Teması Satışta” için 48 cevap

 1. Kesinlikle On numara bir arkadaş ve de çok hızlı şekilde temamı göndermiş. Gerçekten takdir etmek gerek. Saol Hüseyin arkadaş.

  1. Şu ana kadar buradan, r10'dan ve wmaraci'ndan satışları gerçekleştirdim. Bundan sonra da böyle devam etmeyi düşünüyorum.Şu ana kadar herhangi bir sorun yaşanmadı. Ayrıca oraya koymak için hangi şartlar felan gerekli hiç bir bilgim yok.

  1. Onları okuduğunuz takdirde zaten temanın nasıl kurulduğunu anlıyorsunuz. Yukarıda tema kurulduktan sonra yapılacak gerekli ayarlar anlatılıyor. Temayı aktif edip gerekli eklentileri kurup daha sonra ayarları yapmanız yeterlidir.

  1. Hocam ben onu bilerek yaptım öyle bulut gibi olsun istedim. Yani orijinali öyle isterseniz css dosyasından değiştirebilirsiniz. isterseniz benim siteden de kontrol edebilirsiniz.

 2. hocam temayı kurdum ama footer twitter dan aşagı görükmüyor. Bide popüler ,son yazılar ,son yorumlar bunlar aynı pencerede altalta görünüyor ama orjinalde hangisine tıklarsan o görünüyor bu sorun tafsiye siteler, Arşiv de de var ne yapmam lazım?

 3. Merhaba,

  Sizden yaklaşık 6 ay önce bu temayı almıştım ama henüz kullanma fırsatım olmadı 🙂 bu aralar kullanacağım. Selamını gönder kısmı boş geldiği için iletişim kuramadım..siz bana ulaşırsanız size birşey danışacağım. Teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir