WordPress Yazar Tanıtımı Eklentisi

Eklentinin amacı, sitelerinizdeki yazarları kısaca yazı veya sayfa sonlarında tanıtmaktır. Tanıtım yaparken yazarın, görünen ismi, profil resmi(gravatar), biyografisi ve web sitesi bilgileri bulunmaktadır.

Eklentinin görünümü:

Yazar Tanıtımı Sitenizde Görünümü
Yazar Tanıtımı Sitenizde Görünümü

Eklentinin kurulumu basit olup,

1) İndirdiğiniz hhi_yazar_tanitimi.rar dosyasını arşivden çıkarınız.
2) Sitenizdeki wp-content/plugins içerisine atınız.
3) Wordpress yönetim panelinizden Yazar Tanitimi eklentisini etkinleştiriniz.
4) Wordpress yönetim panelinizden Ayarlar menüsü altında ki Yazar Tanitimi’na tıklayarak ayarlar sayfasına gidiniz.
Yazar Tanıtımı Ayarlar Menüsü
Yazar Tanıtımı Ayarlar Menüsü
[ad#orta]

5) Resimdeki gibi karşınıza bir ayar sayfası gelecektir.
Yazar Tanıtımı Ayar Sayfası
Yazar Tanıtımı Ayar Sayfası

6) Buradan yazar tanıtımınızın nerelerde bulunacağını belirleyebilirsiniz. Seçiminize göre sayfa sonlarında , yazı sonlarında veya ikisi de seçilerek her yerde yazarlarınızın tanıtım yazısı yayınlanacaktır. Eklentiyi kurduktan sonra bu ayarı yapmayı unutmayınız. Aksi takdirde hiçbir şey seçili olmadığından yazar tanıtımları sitenizde gözükmeyecektir.
7) Kendi isteğinize göre renklendirmeyi kolayca yapabilirsiniz. Arka plan rengini aktif yaparak renk paletinden istediğiniz rengi seçer ve yazar tanıtımı kısmında ki arka plan rengini ayarlayabilirsiniz. Çerçeve (border) rengini de aynı şekilde tıklayarak aktif ettikten sonra uygun olan rengi seçebilirsiniz.
Kutucuklar boş bırakıldığında varsayılan renklere ayarlanacaktır.
8 ) Değişiklikleri Kaydet dediğimizde eklentimizde yapılan değişiklikler uygulanacaktır.

Eklenti Sayfası
Eklentiyi İndir
Herkese hayırlı kullanımlar.
Lütfen yorumlarınızı ve tavsiyeleriniz bizden eksik etmeyin.

“WordPress Yazar Tanıtımı Eklentisi” için 31 cevap


 1. Murat:

  Merhaba acaba bu eklentiyi sosyalbeyin.com/yazarlar sayfasında olduğu gibi yazarları alt alta sıralayarak kullanabilirmiyiz ?

  Bu eklentinin amacı yazıyı yazan kişiyi tanıtmak olduğu için sadece yazı altında 1 kişinin tanıtımı yapılması uygun oluyor. Eğer sizin dediğiniz gibi yapmak istersekte ayrı bir sayfada yapmak mümkün olur tabiki. Daha başka bir eklentide onu da yapabiliriz.

 2. Kullanışlı bir eklenti olmuş. Emeğinize sağlık. Yazarın yazılarını da başlıklar halinde gösterebilir misiniz? Diğer yazar listesi vb. eklenirse daha da işlevsel olacaktır.

  Okul sitemizde wp kullanmaktayız. Mezun sayfası eklentisi en büyük eksiğimiz. Personeli php ile bir şekilde hallettik ama bunları eklenti haline getirebilmek gerçekten çok hoş olurdu.

  İyi çalışmalar dilerim.

 3. Geri bildirim: Kutlay Karahan
 4. Bende böyle birşey arıyordum, teşekkürler. Birde şu "ilgili yazılar" için hangi eklentiyi kullanabiliriz? Bende var ama yukarıdan aşağı doru değilde yanyana küçük resim halinde çıksın istiyorum.

 5. Arkadaşım benim de bloğumda resmimin yanında göründüğü yazar bilgisi eklentisine ihtiyacım var ancak senin eklentin de yazar tanıtım ayarınıa baktığımda sadece nerede görüldüğü ve nasıl görüldğü ayarları var resmimi ekleyemiyorum yanına şu işi biraz açarsan memnun olurum

  1. Servet kardeşim, Gravatar.com'a üye olursan seninde resmin gözükür. Yazar resmini gravatardan çekiyorum. Aynı wordpress gibi.

   1. Kardeşim sorunuma yanıt verdiğin için teşekkür ederim eklentiye gravatar resmimi nasıl ilişkilendirebilirim

    1. Wp-admin sayfasından kullanıcı bilgilerini o gravatar mailin ile aynı yaparsan resmin otomatik çekilecektir.

 6. Öncelikle tşk ederim.
  Benim şöyle bir sorunum var. Sitemde foto ve video galeri mevcut. Video sayfası ve fotogaleri sayfalarında da otomatik çıkmasını bir türlü engelleyemiyorum. Çünki sayfa düzenini bozuyor.
  Bunun için ne yapabilirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir