phpsorunu.com 1 yaşında!

Merhaba arkadaşlar, phpsorunu.com artık bir yılı geride bıraktı. Bugüne kadar 12 kategori altında 82 Yazı ve 3 Sayfa klavyemden bloğuma dökülmüş Bunlarla ilgili olarak toplam 162 yorum yapılmış.Bu kadarlık istatistiksel bilgi yeter o zaman diyelim ve konuya geçelim.

Yoğun bir çalışma içinde geçmesini planladığım bu zaman içerisinde bloguma pek vakit ayıramasam da ara ara

[ad#orta]
yazmaya çalıştım. Blogun açılma sebebine şöyle bakacak olursak, yani eski defterleri bir açarsak: Aslında yazdıklarım, aradıklarım, bulduklarım bir yerde toplansın özellikle de php konusunda, eee dedim bu öğrendikleriminde birilerine faydası dokunsun dedik sonra, o yüzden de bazı dersler, notlar yazarız dedik hiç olmassa millet faydalanır, eee sonra derken bir de bakmışım bu alan adı aklıma geldi bunu alayım dedim ve de o gün aldım. Hemen bir başlangıç yazısı da o gün yazdık. Ama o zaman daha acemiyizdir kesin :).

Hemen bir hevesler php ile ilgili yazılar, dersler arada css, jquery felan da yazar olduk. Sorunlarla karşılaştıkça burada onlara bolca yer vermeye de çalıştık, insanlara faydalı olalım dedik. İnşaallah istediğimiz gibi bir amaca hizmet etmiştir. Sitede bazı arkadaşların sorunlarına bizzat mail ile çözmeye çalıştık.

Bundan sonra burada yazarım dedim burası bir sürü yazılarımda dolar dedim fakat öle olmuyormuş. Yaz yaz dolmuyor aklına bir şeyler gelmiyor. Eeeee insanoğluda her zaman yazamıyor tabiiki. Şu geçen zamana da bir baktığımda evdeki hesabın çarşıya uymadığının yine farkına vardım. Neden diyecek olursanız aslında bloguma yazmayı düşünüyordum yoğun da olsam. Fakat olmuyor işte yazamıyorsunuz. Sebepleriniz de hemen hazır oluveriyor. İşte okul son sene, internet yok her zaman, eeee yazsam ne yazacağım, falan filan derken bir de bakmışsınız bir sene geçmiş. Neyse diyelim bu sene de böyle olsun.

Yardımlar balık değil balık tutmayı öğretme yolunda bundan sonra da devam edecektir. Çalışan bir php blog olarak ve amacının biraz daha dışına çıkarak sadece php değil webmasterlıkla ve bilişimle ilgili çoğu bilinmeyen şeylere de bundan sonra burada  bahsedeceğim. Zaman zaman aklıma takılan sorunları yine bir ders niteliğinde yazmaya devam edeceğim.

İnş. bizim hesaplar birazcık da olsa çarşıya uyar da bundan sonra daha çok yazma imkanı buluruz.

Hasan Huseyin İŞLER hakkında

Lise yıllarında programlama ile tanışan ve Q-Basic, Pascal, C başlangıç seviyesinde öğrenenir. Üniversite de TEF-BSÖ okurken diğer dillerin yanı sıra PHP'de kendini geliştirmeye devam ederek bunların yanında CSS, JS ve Wordpress sistemiyle ilgilenir. www.phpsorunu.com'un da yöneticisi ve yazarlarındandır.
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

phpsorunu.com 1 yaşında! için 6 cevap

 1. okanvurdu der ki:

  Mutlu Yıllar Abi! Yazılarının Devamını Dilerim…

 2. Cem Demir der ki:

  Tebrikler Hasan.

 3. Muzaffer ŞİMŞEK der ki:

  Tebrikler Hasancığım. Yolun açık olsun…

 4. KaRuB der ki:

  helal ossun gonyalı :) başarılarının devamını dilerim…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>