WordPress 3.5 (Elvin) Final Çıktı

Wordpress 3.5 (Elvin) Final Çıktı

[ad#videoalti]

Wordpress en son 3.5 RC3‘ü geçen hafta duyurmuştu ve bizlere bir sorun olmaz ise çok yakında biteceğini bildirmişti. Bugün de yani aradan 1 hafta geçtikten sonra WordPress 3.5 Final (Elvin) sürümünü çıkarttı.

WordPress yetkilileri bu yılın en güzel haberi olarak WordPress 3.5 Final sürümünü duyurmak olarak nitelendiriyor.

WordPress 3.5 ile gelen yeni özelliklere değinmek gerekirse;

 • WordPress 3.5 için Wordpres Elvin demeyi uygun görmüşler. Ünlü davulcu 🙂
 • WordPress 3.5 ile artık media (ortam yükleyicisi ile resim,video vb.) yüklemek daha rahat. Gelen yeni media yükleyici ortamı ile medya yüklerken daha az zaman kaybedeciksiniz.
 • Admin paneli yeni görünümüne kavuşmuş  oldu. Daha sade ve kullanışlı.
 • Varsıylan tema olarak gelen Twenty Twelve teması yenilendi.
 • Artık mobil kullanımlar dikkate alındı ve bir çok iyileştirme yapıldı.
 • Daha ferah bir editör kullanıldı. Bu sayede yazı yazmak daha zevkli hale gelecek.

WordPress 3.5 Elvin Foto Galeri

Yukarıdaki WordPress 3.5 Elvin videomuzu izleyerek yeni özelliklerin tanıtımı hakkında daha çok fikre sahip olabilirsiniz. Ayrıca yeni özelliklerin olduğu WordPress 3.5 Elvin foto galerimize de bakabilirsiniz. WordPress severlere hayırlı olsun…

[ad#orta]

WordPress 3.5 Release Candidate 3 (RC-3) – Wp 3.5 Beta 3 Yayınlandı

WordPress 3.5 Release Candidate 2 (RC-2) yayınlamasının ardından en çok 1 hafta geçti fakat; WordPress çalışmalarına hız kesmeden devam etti ve WordPress 3.5 Release Candate 3 (RC-3) yani WordPress 3.5 Beta 3 yayınlandı. Peki Release Candidate 3’te hangi yenilikler var…

 • WordPress 3.5 ile yeni medya yöneticisi geliyor.
 • Medya yüklemesi yapılırken hata oluştuğunda daha detaylı gösterim.
 • Yeni yönetici düğme stilleri için düzeltmeler yapıldı.
 • Mobil cihazlar, Internet Explorer ve sağdan sola diller için iyileştirmeler yapıldı.
 • Çerezler için düzeltmeler.
 • Çoklu yüklemeler için yeniden ms-files.php sabitlendi.

[ad#orta]
WordPress yetkilileri herşey yolunda giderse WordPress 3.5 sürümünü çok yakında duyuracaklarını söylediler. WordPress 3.5 Release Candidate 3‘ü indirmek için bağlantıya tıklayınız. Orijinal WordPress 3.5 RC-3 sayfaya gitmek için tıklayınız.

WordPress 3.5 Release (RC-Beta) Yayınlandı

En yaygın CMS (içerik yönetim sistemi) ‘lerden olan WordPress, en son sürümü olan 3.4 yayınlamasının ardından çok bir zaman geçmeden WordPress 3.5 Release (Beta) sürümünü yayınladığını sitesinden duyurdu.

Yeni sürümde göze çarpan en büyük değişikliklenden biri Ortam yönetimi bölümünde yapılmış olsa gerek. Daha önce Yazı Ekle sayfasında Görsel Yükle butonu ile açılan Ortam yönetimi bölümünün tüm özellikleri daha geniş bir şekilde ekrana sunuluyor. Kullanışlılık yönünden bize avantaj sunan bu ekran, hem daha basit görünüyor hem de eskisine oranla işlerimizi daha da hızlandıracak bir yapıya kavuşmuş.

WordPress 3.5 Beta sürümü ve yeni sürümde bizleri bekleyen yepyeni özellikler…
Okumaya devam et “WordPress 3.5 Release (RC-Beta) Yayınlandı”

WordPress Arşiv Sayfası Oluşturma

Merhaba arkadaşlar, bloğum için şöyle düzenli bir arşiv sayfası oluşturma fikri vardı aklımda. Bu yazıyı yazma sebebim de bununla ilgilidir.
Arama motorunda gezinirken birkaç arşiv sayfası denemesinden sonra Clean Archives Reloaded adlı arşiv sayfası oluşturma eklentisine rastgeldim. İncelemem sonucunda Clean Archives Reloadedı kullanmaya karar verdim. Karar verme nedenlerime yani bu eklentinin benim ve sizler için avantajlarının ne olduğuna da değinmek gerekirse (Hazır değinmişken kurulum ve kullanımından da bahsetmezsek olmaz.) :

WordPress İçin Twitter Son Mesajı Çekme Eklentisi

twitter son mesaj çekmeTwitter For WordPress, eğer sizde bir Twitter kullanıcısıysanız WordPress sitelerinizde Twitter iletilerinizi bu eklenti sayesinde çekebilirsiniz. Eklentiyi buradan indirip sunucunuza attıktan sonra etkinleştiriyorsunuz. Kullanımı gayet basit ve sitesinde de anlatıyor fakat ingilizce ben de size biraz kullanımında bahsedeyim.

Bizlere farklı kullanım seçenekleri sunmaktadır, işte bunlardan bir kaçı… Okumaya devam et “WordPress İçin Twitter Son Mesajı Çekme Eklentisi”