Ubuntu’ya yeniden merhaba

Tekrardan sizlere de merhaba. Evet resimden ve başlıktan anlasilacagi gibi ubuntu’ya yeniden merhaba diyorum. Bundan 2 sene önce işletim sistemleri dersinde tanışmıştım. O zaman bizim ödevimiz oldugu için baya çaba sarf etmiştik. Hem kendimiz öğrenelim hem de arkadaşlarımıza güzel bir sunum yapalım diye. Neyse artık şimdi de rahat rahat kullanma zamanı geldi. Çünkü o zamanlar çoğu programlama dilini desteklemiyor diye okuldan dolayı adam akıllı kullanmamıştık. Şimdi ise kullanırım diye umut ediyorum. Neyse bu konuda fazla bir şey yazmak gelmiyor içimde. İşte size yükleme anından bir fotoğraf. Yazıyı ilerde editlemek ümidiyle 🙂 Okumaya devam et “Ubuntu’ya yeniden merhaba”

Uzun Zamandır Böyle Kar Yağmamıştı…

konya-ilgin

Merhabalar…
Evet uzun zamandır memleketime (Konya/Ilgın) böyle kar yağmamıştı. Hatta ve hatta böyle soğuk olmamıştı. Aşağı yukarı 7-8 gündür soğuktan donmuştuk. Derecelerin rakamlarının önünden hiç mi hiç (eksi) işareti kaybolmadı. Hava tahmin spikerlerinin dediği gibi hep sıfırın altındaydı dereceler. Geçen hava iyi dediğimde -15 dereceydi. Gerisini siz düşünün artık o soğuklarda -20’yi geçmiş sanırsam.
Ama insan işte buna da yavaş yavaş alışıyorduk. Derken bu sabah bir kalktım ve iyiden kar yağmış ve hava yumuşamış. Sanırsam bundan sonra hava ısınacağa benziyor. Hava durumları da öyle gösteriyor.
İşte size o manzaralardan bir kaç kare… Okumaya devam et “Uzun Zamandır Böyle Kar Yağmamıştı…”

Van, Derinden Salladı!

van deprem

Merhaba arkadaşlar, aslında bu yazıyı yazmamın sebebi; dün yaşanan deprem ve içinde bulunduğumuz durumdandır. Biliyorsunuz ki deprem olasıya kadar Türkiye olarak özellikle Doğu ve Güney illerimizde başımız terör belasıyla dertte idi. Her defasında Allah korusun dememize rağmen teröre bir çok şehit verdik, o güne kadar. Her defasında gerçekten yüreğim cız ediyordu. Fakat dua etmekten başka yapacak bir şey yoktu oradakiler için. Allah bu terör konusunda tüm Türkiye olarak bizlere yardım etsin diyorum. Neyse bu paragrafı burada bitireyim de asıl konuya geleyim. Okumaya devam et “Van, Derinden Salladı!”

Güzel Bir Bayramın Ardından

Merhaba güzel blog, bugün itibariyle güzel bayram günlerini de geride bıraktık. Evet güzel bayram günleri. Ben “Nerde o eski bayram günleri!” demiyeceğim. Çünkü insan nasıl geçirmek istiyorsa o şekilde bir bayram geçirebiliyor. Bu sene diğer senelerden farklı olarak bayrama ayrı bir hasret duydum neden bende anlamadım gerçekten. Güzel bir bayram geçirdim diyebilirim.

Bu sene aslında daha güzel bir sene beni bekler diye umut ederken, MEB’in yaptığı çok düşük sayıdaki öğretmen ataması beni ve tüm arkadaşlarımı, ailelerini gerçekten çok etkilediğini tahmin ediyorum. Ya insan düşündükçe sıkılıyor. Koskoca Türkiye’de 118 Bilişim Teknolojileri Öğretmeni alımı yapıyor. İnsaf be MEB ve MEB yanlıları. 42bin ilkokul, 9bin lise varken size şu anda toplam sayısı 11bin olan Bilişim Teknoloji öğretmeni nasıl yetiyor. Yok ücretli öğretmen, yok ek derse başka başka branş hocalarını o derslere sokarken bizlerin hakkını yediğinizi nasıl unutursunuz. Neyse planımı bozanlardan bir tanesi hatta en önemlisi buydu, atanmayı ümit ederken atanamamak. Nasip, hayırlısı diyoruz artık. Okumaya devam et “Güzel Bir Bayramın Ardından”

Beraet Kandili

15 Temmuz 2011 Cuma, bu hayırlı mübarek günün gecesi de Beraet Gecesi. Bu gecenin önemine binayen Peygamber Efendimiz (s.a.v.) ‘in buyurdukları.

“Şa’ban ayının 15. (beraet) gecesi olduğu zaman, gecesinde ibadete kalkın ve o gecenin gündüzü 15. gününde oruç tutunuz. Çünkü o gecede güneş batınca Allahü Teala o andan fecir oluncaya kadar:
Okumaya devam et “Beraet Kandili”

Mezuniyete Bir Adım Kala!

Yazının da başlığından anlaşılacağı üzere mezun olmama çok az kaldı. Yani finaller, bitirme tezi savunması bitti. Çoğu dersten geçtim gibi bir şey (hocaların sonuçları açıklamalarını bekliyorum) buraya kesin konuşmamak için mezun oldum diye bir şey yazmak istemedim inşaallah yakında Allah’ın izniyle okuldan mezun oluyorum. Okuldan mezun olabilecek durumda olduğum için çok mutluyum. İnş. hayatımızın geri kalanında da bizi hayırlı işler bekler. Tekrardan sizlerle başka bir yazımda görüşmek üzere hoşçakalın…

[ad#orta]