Statusbar (Durum Çubuğu)’da Tarih ve Saat Gösterme

Statusbar (Durum Çubuğu)’da Tarih ve Saat Gösterme olayını yapmak istersek Javascript kodlarından faydalanmamız gerekecektir. body tagının onload olayına şu kodu yazdğımızda yani kodlardaki ilk satır gibi (onLoad=”runClock()” ) body tagımızı düzeltirsek ve script kodlarımızı eklersek istediğimizi elde edeceğiz.
Okumaya devam et “Statusbar (Durum Çubuğu)’da Tarih ve Saat Gösterme”

Şifreli Klasörü Girmeyi Engelleme veya Bulunmayan Sayfa (Hata Sayfaları) Olunca Efekt Verme

Şifreli bir klaösr veya bulunamayan sayfalar veya hata sayfalarında kullanıcılara sayfayı titreterek göstermek için yazılmış bir kod. Sayfaya gittiğinde sayfa titriyor ve güzel bir efekt vermiş oluyoruz.

Hata dökümanlarına aşağıdaki kodları uygularsanız ekran titreyecektir.

<head>
</head>

head tagından sonra aşağıdaki kodları ekleyiniz. ve sonrasında Okumaya devam et “Şifreli Klasörü Girmeyi Engelleme veya Bulunmayan Sayfa (Hata Sayfaları) Olunca Efekt Verme”

Html Butona Link Vermek

Submit ButtonHtml bir kodlama yaparken bazen formlarımızda butonlarada link vermek isteyebiliriz. Bunun için ben 2 yöntem kullanıyorum.
İlk olarak butona normalde HTML olarak nasıl link veriyorsak aynen o şekilde de butona link vereceğiz.

<a href="http://www.phpsorunu.com"><input type="button" name="button2" id="button2" value="Button" /></a>

Bu yöntem internet explorer tarayıcılarda bazen sorun çıkarmaktadır.

İkinci olarak da javascript kodlarını kullanarak butonun onclick olayına kodumuzu yazarak gerçekleştireceğiz. Burada kullandığımız location.href koduyla hangi adrese yönlendirmek istiyorsak bu kodumuza o değere atama yaparak sonuca ulaşabiliriz.

<input onclick="location.href='http://www.phpsorunu.com/'" type="button" name="button2" id="button2" value="Button" />

Herkese başarılar…

Üzerine Gelince Değişen Resim – JavaScript RollOver Uygulaması

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda herhangi bir link, button veya normal yazının üzerine gelince olan değişiklikler üzerinde duracağız ve bununla ilgili bir örnek uygulama yapacağız.

Php server üzerinde çalışır sayfa yenilenmeden kendi başına verileri getiremez. Bu yüzden dinamik çalışan JavaScript vardır. JS dili kullanıcılara aktif olarak döner ve sayfaların daha hareketli olmasını sağlar. Kısaca bunlara değindikten sonra örnek uygulamamıza geçebiliriz.
Okumaya devam et “Üzerine Gelince Değişen Resim – JavaScript RollOver Uygulaması”