DMCA ile Siteleriniz Artık Güvende!

DMCA ile Siteleriniz Artık Güvende! Bir blog, web sitesi, internet için her şey, her şeyinizi koruma altına alan bir sistem DMCA, ücretsiz olarak içeriklerinizi lisanslıyor. Sitemizi de DMCA ile koruma altına adık. Sizlere de bu sistemi tanıtmanın zamanı geldi.

Siteniz için bir yazı yazdınız veya özgün yazılar oluşturdunuz ve belirli sitelerde yayınlıyorsunuz. Ancak yazdığınız bu yazılar bazen kopyala-yapıştır yöntemiyle izinsiz kopyalanabiliyor. Sizin emek harcadığınız yazılarınızı başkaları hiçbir emek harcamadan kendi sitelerinde yayınlayabiliyor. Bazı siteler kendi önlemlerini alıyor ancak bu yeterli olmuyor. Mesela kopyala seçeneğini dev Okumaya devam et “DMCA ile Siteleriniz Artık Güvende!”

Siber Saldırı Nedir? Nasıl Korunuruz?

Siber saldırı evet! İnternet kullanan herkes bilmektedir. Bu gün biraz bu konulardan bahsedeceğiz. Artık siz de bu yazı sayesinde kendinizi siber saldırılardan nasıl koruyacağınız hakkında bilginiz olur diye umut ediyorum.

Günümüzde yaygınlaşan internet kullanımıyla birlikte siber saldırı, bir diğer deyişle sanal saldırı olayları da artmaktadır. Cep telefonu, sosyal medya ve iletişim ortamları, web siteleri, online oyunlar, elektronik posta aracılığıyla bir kişi veya bir grup tarafından başka bir bireyi karalayıcı, küçük Okumaya devam et “Siber Saldırı Nedir? Nasıl Korunuruz?”

DMOZ Nedir? Sitemizi DMOZ’a Nasıl Ekleriz?

DMOZ Nedir? Sitemizi DMOZ’a Nasıl Ekleriz?DMOZ, bir web site listeleme sitesidir. Diğer bir deyişe uygun olarak, dünyanın en kaliteli, en yararlı sitelerini kullanıcılarına sunan bir web arşividir. Türkçe karşılığı Açık Dizin Projesidir. Dünyanın en önemli arama motorları (Google gibi) DMOZ dizinlerinden faydalanırlar. Yani Google gibi sitelerin önbellekleme işlemcileri (Chache Script) bu sitedeki dizinlerden faydalanır. Arama motorları dizinlere bağlanarak veri alışverişi yapar. Eğer bir web siteniz varsa ve ziyaretçi gereksinimi duyuyorsanız bu Okumaya devam et “DMOZ Nedir? Sitemizi DMOZ’a Nasıl Ekleriz?”

Facebook’a Dikkat

facebook virüsŞu günlerde dünya kullanıcılarının Facebook ve benzeri sitelerle başı dertte. Hesabınıza bir giriyorsunuz hiç beklemediğiniz bir arkadaşınız saçma sapan bir video paylaşmış. Örneğin, “BBG Evinde Banyoda Olanlar” fakat arkadaşınızın bundan haberi bile yok. Bunların başlıca sebebi tabiki Facebook’a yazılan kötü amaçlı uygulamalardır. Bunlardan uzak durmak için elimizden geldiği kadar saçma uygulamalara girmemek gereklidir. Bunların kararını vermek sizin elinizde tabiki. Tabiki bir de o tarzdan videolara tıklamamalısınız. Bu sorunlardan uzak durmak için iyi bir atasözü de tam buraya göre “Ne şeytanı gör ne Gulhu’yü oku.” sözüne uyarak Facebook tarzı uygulamaları kullanabiliriz. Okumaya devam et “Facebook’a Dikkat”

JotForm İle Form Oluşturmak Artık Daha Kolay

jotform Bugün internette yeni keşfettiğim bilgiyi tüm net alemine duyurayım dedim. JotForm ile sizlerde web siteleriniz için kolayca formlar oluşturabilirsiniz. İletişim formları, dosya yükleme, anket, yıldız puanlama, derecelendirme vb. formları kolayca oluşturabiliyorsunuz. Formlarınıza güvenlik kodu, e-posta kontrolü, minimum-maksimum karakter sınırlaması, otomatik tamamlama gibi daha bir çok ek özellikler tanımaktadır. Bunları sürükle bırak, ve özelliklerini değiştirme penceresinden kolayca değiştirebiliyorsunuz. Web sitesine erişmek için burayı tıklayabilirsiniz,site türkçedir. Karşınıza ilk olarak bir tanıtım videosu gelecektir fakat video ingilizcedir. Ama yaptıkları gayet basit olduğundan sadece izleme ile anlaşılabilir. Konunun daha iyi özümsenmesi için gelin birlikte bir iletişim formu yapalım…
Okumaya devam et “JotForm İle Form Oluşturmak Artık Daha Kolay”

Sitenize Giren Virüslerden Kurtulun

Virüs Merhaba arkadaşlar bu yazımda sitemize giren virüslerden nasıl kurtulabileceğimi sizlerle paylaşacağım. Belki sizlerin daha önce başınıza gelmiş veya da daha bu virüs de neymiş ya, hostumuza da mı virüs bulaşırmış ya diyenlerde olabilir. Ama gerekli güvenlik önlemleri alınmadığı takdirde virüs bu adres sormuyor hepsine bulaşıyor…Bu virüsler nelerdir dersek… İlk başta iframe, ve bunların yanında en çok .ru uzantılı olarak script olarak bulaşan rus virüsleriOkumaya devam et “Sitenize Giren Virüslerden Kurtulun”