Html Butona Link Vermek

Submit ButtonHtml bir kodlama yaparken bazen formlarımızda butonlarada link vermek isteyebiliriz. Bunun için ben 2 yöntem kullanıyorum.
İlk olarak butona normalde HTML olarak nasıl link veriyorsak aynen o şekilde de butona link vereceğiz.

<a href="http://www.phpsorunu.com"><input type="button" name="button2" id="button2" value="Button" /></a>

Bu yöntem internet explorer tarayıcılarda bazen sorun çıkarmaktadır.

İkinci olarak da javascript kodlarını kullanarak butonun onclick olayına kodumuzu yazarak gerçekleştireceğiz. Burada kullandığımız location.href koduyla hangi adrese yönlendirmek istiyorsak bu kodumuza o değere atama yaparak sonuca ulaşabiliriz.

<input onclick="location.href='http://www.phpsorunu.com/'" type="button" name="button2" id="button2" value="Button" />

Herkese başarılar…

“Html Butona Link Vermek” için 15 cevap

    1. Kodlar, yazıyı düzenlemeden dolayı bozulmuş. Şimdi tekrardan güncelledim yazıyı artık rahatça işiniz halledebilirsiniz.

  1. Ben bir başvuru formu hazırladım. Bu foruma şıklar ve karşısına cevap yazabilmeleri için alan yaptım. Şimdi buna birde gönder butonu yaptım böylede bir kod ekledim

    <form action="posting.php?mode=post" mothod="post name="postform"">

    benim istediğim. gönder butonuna basınca yazılanları forum katagorilerimin birinde konu olarak açması ama olmuyor olmuyor nedeni nedir?

  2. benım yapmak istediğim iletişim formu mesla yaptım hazırladım gonder e tıklayınca bana gelıcek bu maileme gelcek nasıl yaparım

  3. merhaba bana yardımcı olacak biri varmı acaba.ben film siteme bir buton yapıcam ve bu buton bana mail yoluyla veya listemin herhangibir yerinde listelenecek sekilde, tıkladıklarında bana bulundukları sayfanın linkini gösterecek.amacım bulundukları filmin bozuk oldugunu anlamak.yani buton bozuk film bildir butonu olucak.sadece bulundukları sayfanın linki bana bir şekilde msj olarak ulaşsa yeterlidir. acaba bölebir şeyi nasıl bulurum veya yaparım.teşekkürler.

  4. merhaba ben php de bi site yazamaya çalışıyorum data diye bi sayfam var ve benim dizilerim orda index dosyama baglama yaptım fakat ben sayfalar arası geçiş yapmak için linki nereye vermem nereye yazmam gerkiyor?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir