Facebook’a Dikkat

facebook virüsŞu günlerde dünya kullanıcılarının Facebook ve benzeri sitelerle başı dertte. Hesabınıza bir giriyorsunuz hiç beklemediğiniz bir arkadaşınız saçma sapan bir video paylaşmış. Örneğin, “BBG Evinde Banyoda Olanlar” fakat arkadaşınızın bundan haberi bile yok. Bunların başlıca sebebi tabiki Facebook’a yazılan kötü amaçlı uygulamalardır. Bunlardan uzak durmak için elimizden geldiği kadar saçma uygulamalara girmemek gereklidir. Bunların kararını vermek sizin elinizde tabiki. Tabiki bir de o tarzdan videolara tıklamamalısınız. Bu sorunlardan uzak durmak için iyi bir atasözü de tam buraya göre “Ne şeytanı gör ne Gulhu’yü oku.” sözüne uyarak Facebook tarzı uygulamaları kullanabiliriz.

[ad#orta]

Bundan geçtik diyelim, birde arkadaşımızla sohbet ederken arada bilmem ne adresi çıkıveriyor konuşma adresinde. Siz sanıyorsunuz ki arkadaşım gönderdi ve hemen tıklıyorsunuz. Bunda kurtulmak için de konuşmalara ve linklere dikkat ediniz. Kısacası her linke tıklamayınız. Arkadaşınızın gönderdiğinden emin olunuz.

Hasan Huseyin İŞLER hakkında

Lise yıllarında programlama ile tanışan ve Q-Basic, Pascal, C başlangıç seviyesinde öğrenenir. Üniversite de TEF-BSÖ okurken diğer dillerin yanı sıra PHP'de kendini geliştirmeye devam ederek bunların yanında CSS, JS ve Wordpress sistemiyle ilgilenir. www.phpsorunu.com'un da yöneticisi ve yazarlarındandır.
Bu yazı İnternet kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Facebook’a Dikkat için 1 cevap

  1. orhanbatu der ki:

    Bu facebook Toplum yapımızı bozuyor :(

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>