DMCA ile Siteleriniz Artık Güvende!

DMCA ile Siteleriniz Artık Güvende! Bir blog, web sitesi, internet için her şey, her şeyinizi koruma altına alan bir sistem DMCA, ücretsiz olarak içeriklerinizi lisanslıyor. Sitemizi de DMCA ile koruma altına adık. Sizlere de bu sistemi tanıtmanın zamanı geldi.

Siteniz için bir yazı yazdınız veya özgün yazılar oluşturdunuz ve belirli sitelerde yayınlıyorsunuz. Ancak yazdığınız bu yazılar bazen kopyala-yapıştır yöntemiyle izinsiz kopyalanabiliyor. Sizin emek harcadığınız yazılarınızı başkaları hiçbir emek harcamadan kendi sitelerinde yayınlayabiliyor. Bazı siteler kendi önlemlerini alıyor ancak bu yeterli olmuyor. Mesela kopyala seçeneğini dev

[ad#orta]
re dışı bırakıyor veya hiçbir şekilde sağ tıklama kullanılamıyor. Ancak bunlar bir şekilde aşılabiliyor. Bir site bu gibi durumları düşünmüş ve bunları engellemek için ücretsiz hizmet vermeye başladı. Ancak bu sitenin yaptığı biraz cezalandırma sistemine dönüşüyor.

Sitelerinizdeki içerikleri korumak için Dmca Protection lisans sağlıyor. Üstelik ücretsiz. Üye sayısı her geçen gün artan bu site, üyelerinin sitesindeki içerikleri lisanslıyor. www.dmca.com adresinden kayıt olabiliyorsunuz. Henüz Türkçe dil desteği yok. Sizin sitenizi inceliyorlar ve kabul görürseniz Dmca Protection dünyasına katılmış oluyorsunuz. Herhangi bir şekilde sizin sitenize ait yazı, eser vb. özgün içerikler çalınırsa, izinsiz kopyalanırsa siz bunu siteye bildiriyorsunuz. Dmca Protection ise hemen cezayı kesmeye başlıyor. Google ve diğer arama motorlarında izinsiz kopyalama yapan site yer alamıyor. Yani arama motorlarından bu site atılıyor. Şuan için bu sitenin lisansladığı 23 milyon 540 bin site var.

Leave a Reply