CSS ile Renk Değişimi

CSS ile renk değişimi uygulamasını yapacağız. Bu uygulamamızda farklı olan yapı ise istediğimiz bir zaman aralığında rengin bir renkten diğer renge geçişini kullanıcının görmesidir. Bu uygulamayı ben sizlere bir link üzerinde nasıl yapıldığını göstereceğim.
[css]
a{
text-decoration:none;
color:#f00;
}
[/css]
Linkimin alt çizgisini kaldırdım. Linkimin renginide kırmızı olarak ayarladım.
[css]
a:hover {
color:#00f;
-webkit-transition:color 500ms ease-in;
-moz-transition:color 500ms ease-in;
-o-transition:color 500ms ease-in;
transition:color 500ms ease-in;
}
[/css]

[ad#orta]

Hover olayına ise üzerine gelince 500 milisaniye sonra rengimizin mavi olacağını belirttim. Sizlerde bu süreyi 500ms kısmını değiştirerek sitelerinizde kullanabilirsiniz (1000ms=1s).Uygulamamızda işi yapan kod -webkit-transition kodudur.

Hasan Huseyin İŞLER hakkında

Lise yıllarında programlama ile tanışan ve Q-Basic, Pascal, C başlangıç seviyesinde öğrenenir. Üniversite de TEF-BSÖ okurken diğer dillerin yanı sıra PHP'de kendini geliştirmeye devam ederek bunların yanında CSS, JS ve Wordpress sistemiyle ilgilenir. www.phpsorunu.com'un da yöneticisi ve yazarlarındandır.
Bu yazı CSS kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

CSS ile Renk Değişimi için 2 cevap

  1. Nuh der ki:

    tşk hocam güzel kaynak

  2. sohbet der ki:

    Bu renk değiştirme css kodlarını var olan bir css styles.css dosyasına nasıl aktarabilir ve kullanabiliriz bu konuda bilgi verebilirmisiniz. Teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>