Atın Santranç Tahtasının Tüm Karelerini Programlama (C++) İle Dolaştırmak

Üniversite 2. sınıfta C++ dersinde hocamızın vermiş olduğu ödev ve çözümü.

Ödev : Boş bir satranç tahtasında (8×8 iki boyutlu dizi) bir atın tüm karelere sadece bir kere gelmesini sağlayacak hamle sırasını satranç notasyonları kullanarak (a2-b4 gibi) ekranda listeleyen programı tasarlayınız. Toplam hamle adedi 63 ile sınırlıdır. Atın ‘L’ biçiminde hareket

[ad#orta]
ettiğini unutmayın.  En az denemeyle sonuca ulaşmak için hangi eliminasyonlardan yararlanacağınızı düşünün. Tahtanın dışına hareket etme ihtimallerini önleyin.

Ödevi indirmek için tıklayınız.

Hasan Huseyin İŞLER hakkında

Lise yıllarında programlama ile tanışan ve Q-Basic, Pascal, C başlangıç seviyesinde öğrenenir. Üniversite de TEF-BSÖ okurken diğer dillerin yanı sıra PHP'de kendini geliştirmeye devam ederek bunların yanında CSS, JS ve Wordpress sistemiyle ilgilenir. www.phpsorunu.com'un da yöneticisi ve yazarlarındandır.
Bu yazı Projelerim kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Atın Santranç Tahtasının Tüm Karelerini Programlama (C++) İle Dolaştırmak için 2 cevap

  1. Halil der ki:

    Merhaba Hocam ,
    Ben bilişim alanı öğrencisiyim ve programlama dersi görüyorum .Bu yazdığınız çalışmayı hocamız bana dönem ödevi olarak verdi .
    Bu programı linkten indirdim fakat çalıştıramadım . Ödevim içinde yardım ederseniz sevinirim .. size mesaj atabileceğim adresiniz varsa mesaj gönderebilirim . Şimdiden teşekkür ederim .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>