eregi 3

eregi : Düzenli bir ifadeyi büyük veya küçük harf olup olmamasına bakmasızın karşılaştırma yapar. Kullanımı: eregi(string $sablon, string $girdi)eregi(string $sablon, string $girdi)

mb_convert_encoding

mb_convert_encoding Kullanımı : mb_convert_encoding($dönüştürülecek_string ,Dönüştürülecek olan yeni kodlama türü, Hangi kodlamadan dönüşüm yapılacak)mb_convert_encoding($dönüştürülecek_string ,Dönüştürülecek olan yeni kodlama türü, Hangi kodlamadan dönüşüm yapılacak)

UTF-8 ve ISO-8859-9 Dönüşümü Yapmak

Merhaba arkadaşlar, Bu yazımızda karakter setleri arası dönüşüm yapmayı öğreneceğiz. Kullanacağımız fonksiyon mb_convert_encoding Kullanımı :

PHP’de FCK Editör’ü Sitemize Ekleyelim

Merhaba arkadaşlar, Bu yazımda sizlere FCK Editörün sitemize nasıl ekleneceğini göstereceğim. FCK Editör ile daha ayrıntılı metinler oluşturabileceğimiz, özellikle forumlarda gördüğünüz, konular açarken kullandığınız zengin metin kutusudur. İlk işlem olarak buradan FCK Editörümüzü indiriyoruz.

PHP İle İndirilebilir *.txt dosyaları Oluşturmak

Merhaba arkadaşlar, Bu dersimizde indirilebilir txt dosyalarının oluşturulmasını öğreneceğiz. Kodlarımız ve açıklamaları

PHP İle Sitenize Birden Fazla Dil Seçeneği Ekleyin 1

Merhaba arkadaşlar, Bazen öyle zamanlar oluyorki dünya geneline hitap eden sitelerle karşılaşıyorz. Biz hiç bir şey yapmadan direkt olarak bizim dilimizde siteler açılıyor? Peki biz bunu kendi sitelerimize nasıl uygulayacağız. Tabiki php deki dil öğrenme fonksiyonumuzu kullanarak…